Bir Hata Yüzünden Şifrelenmiş E-postalar Ele Geçirilebilir
Bir araştırmacının yaptığı habere göre, en popüler e-posta şifreleme yöntemlerinden ikisi olan PGP ve S/MIME'de oluşan bir açık yüzünden şifrelenmiş e-postalar tehlike altında.
 
 

İnternet’in e-posta şifreleme için en yaygın kullanılan iki şifreleme yöntemi (PGP ve S / MIME) şifrelenmiş mesajların düz metnini ortaya çıkarabilecek saldırılara karşı hassas durumda. Bu şifreleme yöntemini kullanan kullanıcıların, e-postalarının tehlike altında olduğu, yöntemlerini değiştirmeleri gerektiği belirtildi. Almanya'da Münster Üniversitesi'nde eğitim veren bilgisayar güvenliği profesörü Sebastian Schinzel, “Açıklar, geçmişte gönderdiğiniz şifreli e-postalar da dahil olmak üzere, şifrelenmiş e-postaların düz metnini ortaya çıkarabilir” diye yazdı.

Şu anda güvenlik açığı için güvenilir bir düzeltme olmadığını belirten Schinzel, hassas iletişim için PGP / GPG veya S / MIME yöntemlerini kullanıyorsanız, e-posta istemcinizde şimdilik bunu devre dışı bırakmalısınız şeklinde uyarılarda bulundu. Kişisel Twitter hesabından kullanıcıları uyaran Schinzel'in tweetleri yüksek retweet sayılarına ulaştı.