Web Tasarım

 

Web Site Tasarımı, firmanın kurumsal kimliğinin en güzel bir biçimde ulusal ve uluslararası ağ ortamında tanıtımı ve dışa açılan en önemli pencerelerinden bir tanesidir. Web tasarım, işitsel ve görsel öğeler içeren web sayfalarıdır, web sitesi ise bu sayfaların bütünüyle oluşan ve internette yer alan içeriğidir. Web sayfası sayesinde firmanın, ürünlerinin ve hizmetlerinin geniş ve ayrıntılı tanıtımı yapılır, müşterilere, bayi ve dağıtım organizasyonlarına bilgi ulaştırabilir.

Internet kullanımının yaygınlaşması ve yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte, firmaların Internet üzerindeki varlıkları da çok daha büyük önem kazanmıştır.İnternet, bugün geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim aracıdır.

Aynı zamanda firmaların ürünlerini pazarlayabilecekleri çok büyük ve  maliyeti çok düşük bir pazardır.  Web sitesi tasarımı, yıl içinde yapılan; reklam, broşür ve buna benzer materyallerin masrafının çok altındadır.Web site tasarımı, internette duyurusu yapılmak istenen her konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese en hızlı şekilde ulaşan ve güncelliğini kolaylıkla koruyan medya ortamıdır. 

* Web sitesinin sağladığı olanaklar şöyle sıralanabilir:
* Sadece hedef kitleye hiçbir aracı kullanmadan ulaşılabildiğinden pazara coğrafi olarak yakın olmanın önemi olmayacaktır.
* Firma imajı güçlenecektir.
* Firmayla ilgili gelişmeler ve yenilikler anında duyurulabilcek, istenilen değişiklik anında yapılabilecektir.
* Ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı elektronik katalog ve broşür maliyeti, kağıda yapılan katalog ve broşürden daha düşük olacaktır.                                   
* Çevreci, sürekli, yenilenebilen bir reklam aracı olacaktır. 
* Dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat ulaşılabileceğinden  yani firma  kapalıyken bile internet mağazası müşteri kazandırıyor olacaktır.
* Web üzerinden sipariş alınıp  verilebilecektir.